کاربردهای کابلشو

کاربردهای کابلشو

کابلشو‌ها (Cable lugs, Terminal ends, Temial Shoes) کانکتور‌هایی هستند که برای اتصال مطمئن کابل‌ها به تجهیزات برقی استفاده می‌شوند. گاهی کابلشو‌ها برای اتصال دو کابل به هم نیز استفاده می‌شوند. کابلشو‌ها برای ایجاد اطمینان در ایمنی تجهیزات و انسان استفاده می‌شوند. کابلشو‌ها بر اساس نیاز و کابرد‌ها مختلف می‌تواند به شکل‌های مختلفی طراحی و ساخته شوند. هدف اصلی در استفاده از کابلشو، اتصال صحیح، مطمئن و ایمن کابل‌ها می‌باشد.
کابلشو‌ها در زمان استفاده جریان‌های الکتریکی را به ادوات برقی هدایت می‌کنند. بسته به سایز کابل، میزان جریان متفاوت خواهد بود. کابلشوی نامناسب می‌تواند موجب قطع اتصال و یا اتصال کوتاه شود و خسارت‌های هزینه بر به دستگاه‌های برقی تحمیل کند. استفاده صحیح از کابلشو هم برای جلوگیری از رخ داد موارد فوق بسیار اهمیت دارد.
کابلشو‌ها یکی از بهترین روش‌های اتصال کابل‌ها به تجهیزات می‌باشند. کابلشو‌ها به نحوی طراحی شده اند که استفاده از آن‌ها آسان باشد و نیازی به تعمیر و نگهداری نداشته باشند و یا تعمیر و نگهداری آن‌ها به آسانی انجام شود. این موضوع باعث شده که کابلشو‌ها به وفور در صنعت برق استفاده شوند.
جنس کابلشو‌ها بسته به جنس کابل‌ها انتخاب می‌شوند. کابلشو‌های مسی کاربرد فراوانی دارند. گاهی از این کابلشو‌ها برای کاهش قطر کابل از یک محل به بعد استفاده می‌شود. برخی از کابلشو‌ها از جنس آلومینیوم ساخته می‌شوند که برای کابل‌های آلومینیومی استفاده می‌شوند. گاهی بر روی کابلشو‌ها یک پوشش PVC جهت حفاظت در برابر برق گرفتی و یا اتصال کوتاه کشیده می‌شود. کابلشو و مفصل‌های بی متال نیز کابل شو‌هایی هستند که از یک طرف مسی و از یک طرف آلومینیوم هستند. کاربرد کابلشو بی متال و مفصل‌های بی متال برای اتصال کابل‌ها و یا کابل و ادوات از دو جنس مختلف مس و آلومینیوم است.
شرکت الکتروسدن افتخار دارد به تهیه و توزیع انواع کابلشو در قلب بازار برق ایران و تهران بپردازد .

نظر خود را درج نمایید

Your email address will not be published. Required fields are marked *


تماس تلفنی
Open chat
واتس اپ